Tipy na výlet

Naučná stezka Čeřínek

...Dolní Cerekev je i výchozím bodem naučného výletu. Začátek trasy je poblíž udržovaného původně gotického kostela sv. Magdalény. Vychází se po modré turistické značce směr naučná stezka Čeřínek a jdeme asi půl druhého kilometru. Po málo frekventované silnici opouští Dolní Cerekev, za kterou se nám již nabízí výhledy na Přírodní park Čeřínek a Nový rybník. U vstupu na naučnou stezku narazíme na první ze 14 zastávek naučné stezky. Stezka je dlouhá šest kilometrů, provádí kolem přírodní památky Přední skála, seznamuje nás na svých zastaveních s geomorfologickými, botanickými a zoologickými zvláštnostmi území a je zpřístupněná od 26. května 1984. ...

Zoologická zahrada Jihlava

Zoologická zahrada v Jihlavě je perfektním cílem výletu zejména pro rodiny s dětmi. Rozprostírá v nádherném údolí řeky Jihlávky, od centra města je vzdálena zhruba 10 min. chůze. Naleznete zde vodní plochy, zalesněné svahy, loky i skály. V "ZOO bez mříží" žije přes 100 exotických druhů zvířat, zejména kočkovité šelmy, opice a plazy. (Zobrazit na mapě, další info na: http://www.zoojihlava.cz/)

Jihlavské podzemí

Pod historickým jádrem města Jihlavy se rozprostírá jedna z nejrozsáhlejších sítí podzemních chodeb v ČR, která celkově měří asi 25 km a 50 km čtverečních. (další info na: http://www.podzemi.janzak.cz/)

Hrad Roštejn

16 km jižně, směrem na Telč leží původně gotický hrad založený v první polovině 14. století. Gotická se ovšem dochovala pouze věž, neboť byl hrad po roce 1570 Zachariášem z Hradce přestavěn na lovecký zámeček. (Zobrazit na mapě, další info na: http://rostejn.wz.cz/)